frantanyklicek 

Oblíbená alba

Alba, která má frantanyklicek v oblíbených
31 fotek, 13.9.2016, 37 zobrazení, 5 komentářů
Rozhlednu zná asi každý..ale co podhlednu? Je (zatím) jediná svého druhu v ČR a nachází se v obci Svinná u České Třebové. Její význam uvítají hlavně ti, kteří mají strach z výšek. Tady se vám hlava opravdu nezatočí. Podhledna má pár schodů a výhledy? S trochou fantazie uvidíte i Sněžku:)
59 fotek, 12.9.2016, 16 zobrazení, 3 komentáře
...dudlaj dudlaj dáá...!
Po bezmála 20ti letech opět v Prachovských skalách a že bylo na co koukat!
34 fotek, 11.9.2016, 26 zobrazení, 2 komentáře
Malý okruh ze Semanína, jehož vrcholným bodem a i bodem zlomu byla rozhledna Varhošť. Krásné výhledy na Bukovou horu, Ústí nad Labem v čele se Střekovským hradem a na České středohoří.
61 fotek, 1.5.2015, 12 zobrazení, přidat komentář
Ze Zdic jsme si užili velké stoupání na Vraní skálu, kterou jsme zdolali až na samý vrchol. Výstup poměrně náročný, ale pro zdatné horaly, kterým Plutík rozhodně je, to není žádný problém.
Poté jsme trošku popojeli a vydali se po stopách zříceniny hradu Jenčov (někde se uvádí i Jinčov..).
Měli jsme zas pěkný den!
67 fotek, 16.5.2015, 37 zobrazení, 2 komentáře
Opravdu pěkný okruh: Bílka - část cesty přátelství - Milešovka - NS Březina (rašeliniště) - Kostomlaty pod Milešovkou (hrad Sukoslav) - další část cesty přátelství - Bílka = 19km
80 fotek, 23.5.2015, 39 zobrazení, přidat komentář
Vystoupali jsme na hrad Kokořín a vylezli na hradní věž, kde jsme měli krásný výhled do krajiny Odtud do obce stejného názvu - Kokořín - a opodál jsme prozkoumali jeskyni Klemperka. Výstup po dřevěném žebříku náročný, ale zvládnutelný. Následoval skalní byt, jeskyně Kostelíček, skalní útvar "Pokličky", obří hlava a žába. Prošli jsme se Průsečí skálou a seběhli do Náckovi rokle. Podívali jsme se také do rokle Apatyka, kde se vyskytují léčivé rostliny. Pak jen zpátky pod hrad a to byl konec - cca 18 km:)
36 fotek, 30.5.2015, 14 zobrazení, přidat komentář
(3Z = 3 zříceniny)
Moc pěkný výlet malebným Českým Středohořím. Nejdříve výstup na zříceninu hradu Oltařík (Hrádek), poté ku další zřícenině /ovšem i se zámkem/ jménem Skalka. V poslední řadě nás čekal výšlap na zříceninu hradu Košťálov. Krásné výhledy a přes ranní deště jsme si užily i sluníčko.
52 fotek, 20.6.2015, 31 zobrazení, 2 komentáře
Původní záměr byl zdolat Hamerský okruh v okolí Hamrů nad Sázavou. Ovšem počasí nedovolilo, tudíž jsme absolvovaly tzv. "trip by car - multistop" :)
Viděly jsme Žižkovu mohylu (a tedy místo, kde údajně skonal Jenda Žižka), betonové sochy sochaře Michala Olšiaka - Koně, HAMRONĚ (na toho jsme se těšily nejvíce), Mamuta, Lva a Orlici (poslední dva jsou u hraničního kamene dělící Čechy a Moravu).
Dále jsem navštívily Kostel Sv. Jana Nepomuckého na Zelené hoře, okoukly Brdečkův mlýn ve Šlakhamrech, prošly Rozštípnutou skálou a nakonec? Dostali jsme se na KONEC SVĚTA! The END of the WORLD.
19 fotek, 31.3.2012, 1 208 zobrazení, přidat komentář
Tyto fotografie jsou dostupné pouze zde.Na jiných webech jsou zkopírované odtud.
17 fotek, květen 1967 až říjen 2008, 1 257 zobrazení, přidat komentář
Fotky po opuštění Skrytína nám poslal obecní úřad Dobkovice,děkujeme.Další fotografie jsem posháněl všude možně po internetu
172 fotek, 2.7.2007, 158 zobrazení, přidat komentář | cestování, krajina, zábava
... jechaly jsme přes Klodzko, kde nám do Duszników ujel vlak, takže jsme tam tak trochu ztvrdly ... alespoň jsme objevily mini Karlův most. Pak možno zobaczyć Duszniki, místečko, kde jsme dělaly hají a pak už jenom hory a skály ...
58 fotek, 18.4.2015, 26 zobrazení, přidat komentář
..aneb setkání kolegů ČeTru a Prahy.
Přes park Javorka, alejí Maxe Švabinského, s malou odbočkou k pravěké osadě Křivolík, až na rozhlednu Kozlovský kopec. Z Kopce z kopce k Semanínské kapličce, do Semanína a na kontejnerový terminál. Zakončení celé akce v místním pivovaru Faltus.
36 fotek, 10.1.2015, 22 zobrazení, 6 komentářů
Okolím Kralup nad Vltavou aneb vzhůru na Hostibejk. Poté poli, louky, lesíky ke kapličce Sv. Jána, do Lešan a Nelahozevse. Dvořákovou cestou, podél kolejí a řeky, zas zpátky do Kralup. Nenáročný, pohodový SLUNEČNÝ výlet, A meteorologové tvrdili, že bude pršet..
49 fotek, 3.1.2015, 36 zobrazení, 4 komentáře
Příjemná procházka údolím Sázavy. Povrch zledovatělý, ale vše jsme ustáli a zůstali nohama na zemi. Výhledy z vyhlídek pěkné, ovšem jednoznačně vede ta Žampašská, kde jsem se konečně dočkala vláčků.
49 fotek, 29.11.2014, 72 zobrazení, 2 komentáře
Z Pikovic vycházkou přes vrch Medník (značení naučné stezky ze směru na Posázavskou výborné, opačným směrem nikoliv - odbočka na vrch Medníku od řeky neoznačená!) na Posázavskou stezku a po červené zpět do Pikovic. Špatné značení i zelené turistické značky, která se při výstupu na Medník záhadně vytratila.. Našli jsme vrch Třeštiboku a železniční tunel na protější straně Sázavy.
43 fotek, 17.11.2014, 35 zobrazení, 3 komentáře
Okolím Petrova u Prahy, cestou podél Záhořanského potoka do Libřic a Davle. Dále pak do Pikovic a zpět do Petrova. A řeknu vám - potkat divoké prase, to je tedy zážitek! (díky vyhrocené situaci jsme ho ani nestačili vyfotit, zbyly nám po něm jen modřiny na nohou..)
45 fotek, 15.11.2014, 25 zobrazení, 2 komentáře
Procházka okolím Koněpruských jeskyň, cestou kolem lomů a pěkných výhledů.
38 fotek, 6.9.2014, 36 zobrazení, 2 komentáře
Rozhledna Špulka se nachází v mikroregionu CHOPOS (CHOtýšany - POstrupice - Struhařov), poblíž obce Lbosín u Divišova. Otevřena byla v dubnu 2014, nadmořská výška je 532 m.n.m., na vyhlídku ve výšce 30m vede 151 schodů.
Po rozhledně následoval přesun a prohlídka hradu Český Šternberk. Výlez na hladomornu zdařilý, při sestupu nás doprovázel silný déšť - helmy na motorkách byli plné vody:)

Rajce.net je největší česká sociální síť
zaměřená na sdílení fotografií a videí.

Nabízí neomezený prostor zdarma, snadnou a rychlou výrobu fotoknih i jiných fotoproduktů.